Türküler

Türkü Nedir

 Türkü kültürü geçmişimizden bu yana bizlerle birlikte büyüyen, nesilden nesile aktarılan, aktardıkça güzelleşen anlamlı sözleriyle derdini anlatan nazım biçimidir. Belirli ölçülerle yazılmıştır. Bir çok alt dalı da bulunmaktadır.

Ülkemizde Türkü

 Ülkemizde türküler anonim olarak bilinmektedir. Halk şairlerinin muhteşem sözlere sahip şiirlerini zamanla süsleyen ezgilerle türkü meydana gelmiştir. Siteden türkü dinle seçeneği ile site içerinden dilediğiniz türküye kolayca ulaşabilmek mümkündür.

Türkü Türleri

 Zamanla söyleyenin hatırlanmadığı dilden dile söylenerek günümüze kadar gelen türkülerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Başlıca ninniler olmak üzere çocuk türküleri, oyun türküleri, ölüm türküleri, tören türküleri, ölüm türküleri (ağıt olarak da bilinir) ve aşk türküleri gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. En çok bilinen aşk türküleri dillere destan aşkları anlatmaktadır. Söz ve müziği ile insanı etkileyen türküleri burada bulma imkanı vardır Dinlemek isteyen herkes türkü indir seçeneği ile indirebilir.

Site hizmet hakkında

Site de dilediğiniz tür de müzik bulmak mümkündür. Kullanımı kolay olup aradığınız türkünün adını yazmanız yeterlidir. İsteyen dinleyebilir isteyen kişilerde kolay ve hızlıca indirerek dilediği zaman dinleyebilir. Hemen siteye girerek istediğiniz türküye kolayca ulaşın.