Rock

1950Lerden Günümümüze Yıldızı Sönmeyen Müzik:rock Müzik


Amerika Birleşik Devletleri’nde “rock and roll” adı ile ortaya çıkan, 1960’lardan sonra da farklı türlere ayrılan rock müziği özellikle blues, rhythm ve country müzik tarlarından esinlenmiştir. Özellikle blues daha çok beyazlar tarafından ezilen siyahlara hitap ederken, yılların başında beyaz gençlerin de bu müziği çok severek dinlediği far edilmiş ve tm ülkede hızla yayılarak popüler bir müzik türü haline gelmiştir.
 
Chuck Berry ve Elvis Presley gibi isimler ile rock müziği zirveye çıkmış, elektrogitarın da katılmasıyla rock tarzı kendine has özelliklerini kazanmaya başlamış; Beatles, The Rolling Stones gibi ünlü gruplarla tüm dünyada yaygınlaşmıştır.
 
Rock Müziğinin Türleri

Sürekli olarak değişen ve yenilenen bir müzik türü olan rock müziği zaman içinde farklı alt dallara ayrılmıştır. Hard rock, progresif rock, senfonik rock, alternatif rock, pop rock bu farklı türlerden bazılarıdır.
 
Müzik İndir

Günümüzde, her gün değişen ve gelişen teknolojik olanaklarla birlikte en popüler ve en güncel şarkıları dinlemek çok daha keyifli ve kolay. Internet üzerinden rock indir veya rock dinle düğmesine tıkladığımızda cep telefonuna veya bilgisayara istediğimiz tüm şarkıları indirmekmümkün olduğu gibi albümlerin tamamına da  ulaşmak mümkün.