Fon Muzikleri

Sözsüz Melodiler: Fon Müzikleri

Herhangi bir şarkıcı tarafından seslendirilmeyen, sözü olmayan sadece enstrümantal olarak icra edilen müziğe fon müziği denir. Sözsüz müzik olarak da adlandırılabilecek olan fon müzikleri çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bir dizi veya filmde farklı sahnelerde arka planda çalışabileceği gibi otel, hastane, alışveriş merkezi gibi kalabalık mekanlarda ortak alanlarda ve asansörlerde kullanılabilir. Bir başka örnek de şiir, öykü okunurken arka planda çalınan müziklerdir. Fon müzikleri içinde new age, ethnic ve enstrümantal müzikler de fon müzik tarzının farklı çeşitleri olarak değerlendirilmektedir.

Web Ortamında  Fon Müziği 

Gelişen teknolojik olanaklara paralel olarak günümüzde internet ortamında her türlü bilgiye ulaştığımız gibi her tür müziği de dinlemek ve indirmek mümkündür.  Internet ortamında fon müzikleri dinle  şeklinde arama yapıldığında farklı seçeneklerin sunulduğu pek çok bağlantıya ulaşmak mümkündür.

Ayrıca fon müzikleri indir komutu ile internet ortamında bulunan fon müzikleri arasında duygusal, neşeli, huzur veren ve benzeri duygu durumlarına hitap eden veya dünya çapında meşhur olmuş şarkıların sözsüz versiyonları gibi farklı kategorilerin bulunduğu fon müzikleri kişisel bilgisayarınıza indirerek dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.