Elektro Bağlama

Elektro Bağlama Yeniliği

Bin Dokuz Yüz Altmışların sonlarında Erkin Koray ve Orhan Gencebayın birlikte çalışarak ortaya çıkardıkları bir saz türüdür. Sazın sesini daha çok duyurmak için ortaya çıkarılmıştır. Yeni nesillere sazın sesini tanıtmak için çıkarılan bu saz rock türü şarkılar ile harmanlanmıştır.

Bağlamanın içerisine elektro gitar manyetikleri yerleştirilerek oluşturulmuştur. Bu şekilde elektro bağlama sesi oluşturulmuştur. Elektronik bağlama ile birçok şarkı yapılmıştır. Bu şarkıları dinlemek için arama motoruna elektro bağlama şarkıları dinle yazılarak bu şarkılar online dinlenebilmektedir.

Online dinlemek istemeyip istedikleri her an dinlemek isteyenler için arama motorlarına elektro bağlama şarkıları indir yazarak tammp3indir.com adresinden elektro bağlama şarkıları indirilebilir. Elektro bağlama ile en önemli türküler gençlerin daha çok dinleyeceği şekle getirilerek Türkülerin unutulması engellenmektedir. Böylece saz günümüze göre yenilenerek güzel bir ses ziyafeti sunmaktadır.

Elektro bağlama ile oluşturulan müziklerin hayranları vardır. Müziklerin ham halinden çok elektro saz ile düzenlenmiş halini daha çok tercih etmektedirler. Bu durum yepyeni bir müzik türünün çıkmasına sebep olmuştur. İki sanatçının da tam olarak amacı bu olmuştur.