Cover şarkılar

Cover Nedir?

Bir çok dilde adı bulunan ancak daha çok cover veya aranjman olarak da bilinmektedir. Başka bir sanatçıya ait olan bestenin başka bir sanatçı tarafından seslendirilmesine verilen isimdir. Günümüzde sanatçılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Ülkemizde Cover

Ülkemizde aranjman olarak isimlendirilmiştir. Ayrıca bir çok sanatçı cover parçalar seslendirmektedir. 1961 yılında ilk olarak cover parça dile getirilmiştir. Bu tarihten sonra ise çok fazla tercih edilmiştir. Her müzik dalında denenmiş ve uygulanmıştır.

Cover Türleri

Müzik dünyasına yenilik katan bir tür olan cover bir çok çeşidi bulunmaktadır. İlk olarak pop müzik türünde cover gerçekleştirilirken zamanla diğer müzik türlerinde de uygulanmıştır. Pop cover, rock cover, rap ve türkü olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır. Her müzik türünde uygulanmaktadır. Site içerisinde Cover şarkı dinle seçeneği ile tüm türleri bularak müzik tadına varabilirsiniz.

Sitemiz Hizmeti Hakkında

Site içerisinde her tarza uygun müzik çeşitleri bulunmaktadır. Aradığınız her parçayı rahatlıkla bulabileceğiniz bir sitedir. Tek yapmanız gereken siteye giriş sağlayarak dilediğiniz parçayı aramanızdır. Parçayı aradıktan sonra müzik keyfine varabilirsiniz. Cover şarkı indir butonuyla da indirerek eğlenebilisiniz.